Kıbrıs’taki hangi havalimanını tercih etmelisiniz?

Kıbrıs’taki hangi havalimanını tercih etmelisiniz?

Kıbrıs şüphesiz Akdeniz'in en gözde tatil bölgelerinden birisidir ve bulunduğu coğrafya, güzel iklimi, tarihsel geçmişi ve doğal güzellikleriyle Dünya'nın her yerinden her yıl milyonlarca ziyaretçi çekmektedir. Kıbrıs adasına seyahate gelmenin en hızlı yolu ise Kıbrıs'ın bir ada ülkesi olmasından dolayı havayolu ulaşımıdır. Bu sebeple geleceğiniz ülkeye göre tercih edebileceğiniz bir çok alternatif havalimanı bulunmaktadır.

Ercan Havalimanı'ndan Kıbrıs'ın turistik şehirleri olan Girne, Lefkoşa, İskele ve Gazimağusa'ya ulaşım

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için en uygun seçenek adanın kuzey kısmında kalan Ercan Uluslararası Havalimanı olacaktır. Ercan Havaalanı'ndan Lefkoşa otellerine transfer yolculuğunuz yaklaşık 25 dakika sürecektir. Ercan Havaalanı'ndan Girne otellerine transfer süresi ortalama 45 dakikadır. Kıbrıs'ın en popüler plajlarının bulunduğu İskele'ye Ercan Havalimanı'ndan ulaşım ise 55 dakikada mümkündür. Kapalı Maraş ile en fazla turist çeken bölgelerden biri olan Gazimağusa'ya Ercan Havalimanı'ndan taksi mesafesi ise yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Avrupa ve Dünya'nın diğer ülkelerinden Kıbrıs'a gelenler için alternatif havalimanları

Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerinden gelecek olan yolcular için genellikle Kıbrıs adasının güneyindeki havalimanlarını tercih etmektedirler. Daha fazla uçuş saati ve havayolu seçeneği avantajı olan ve Kıbrıs'ın güney kısmında kalan Larnaka Uluslararası Havalimanı veya Baf Uluslararası Havalimanı’nda sizi otelinize güvenli ve konforlu bir yolculukla ulaştırıyoruz. 

Larnaka Havalimanı'ndan Kıbrıs'ın turistik şehirlerinden Girne'ye ve Lefkoşa'ya ulaşım

Larnaka Havaalanı'ndan Girne’ye transfer yolculuğunuz 1 saat 15 dakika, Larnaka Havalimanı'ndan Gazimağusa’ya transfer ise 45 dakika sürmektedir.

Baf (Paphos) Havalimanı'ndan Kıbrıs şehirlerine yolculuk

Baf Havalimanı ise Kıbrıs adasının en batısında bulunan havalimanıdır. Baf Havalimanından Girne’ye transfer ya da Baf Havaalanı'ndan Gazimağusa’ya transferiniz ise ortalama 2 saat sürecektir.

Tüm havalimanlarından 24 saat ulaşım imkanı

Kıbrıs’taki havalimanlarından hangisini tercih ederseniz edin sizi havalimanından alıyoruz ve konforlu bir şekilde otelinize götürüyoruz. Dilerseniz daha uygun bir fiyata gece uçuşu yapın, dilerseniz sabah erken saatte alanda olun, haftanın 7 günü 24 saat Kıbrıs havalimanlarından otelinize transfer konusunda size mükemmel bir hizmet sunuyoruz.

Uzun süre konaklayacaklara tavsiyeler

Uzun süreli konaklama planladıysanız ve Kıbrıs adasını baştan sona gezmek istiyorsanız, Kyrenia Car Rental olarak size mutlaka bir araç kiralamanızı tavsiye ediyoruz. Uçaktan indiğinizde aracınızı Ercan Uluslararası Havalimanı park yerinden alabilir ve yine adadan ayrılırken park yerine bırakarak gidebilirsiniz. En uygun fiyata 4 kişilik veya 7 kişilik araç kiralamak için mutlaka bize ulaşın.

Eğer kalabalık bir aile ya da arkadaş grubunuz ile birlikte geliyorsanız sizi Vito ile alabiliriz ve tatiliniz süresinde sizin için hazırlayacağımız özel turlarla keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayabiliriz.

Kıbrıs'taki tatil süreniz kısıtlı ise ve bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız mutlaka şoförlü araç kiralamanızı tavsiye ediyoruz. İsterseniz saatlik ya da günlük şoförlü araç kiralamanız sizin için büyük avantaj olacaktır. Gitmek istediğiniz yerlere daha kısa sürede gitmenizi sağlayacaktır.

Kıbrıs'taki araçların direksiyonları sağ tarafta bulunmakta ve trafik sol şeritten akmaktadır.

Özellikle Türkiye gibi trafiğin sağ şeritten aktığı ülkelerden gelen sürücüler şoförlü araç kiralamayı tercih etmektedirler.

Ayrıca deneyimli şoförlerimiz, Kıbrıs'ta tüm tarihi mekânları, müzeleri, plajları, restoranları, otelleri ve gezilip görülmesi gereken diğer noktaları çok iyi bilmektedir. Sizi dilediğiniz tarihi mekândan bir diğerine götürecek, böylelikle uygun park yeri aramak gibi bir sorunla karşı karşıya olmayacağınız gibi zaman da kazanmış olacaksınız.

Kıbrıs adasında mutlaka görmeniz gereken yerler, mutlaka tadına bakmanız gereken Kıbrıs lezzetleri ve daha fazla bilgiyi sitemizden bulabilirsiniz.

Kyrenia Car Rental ekibi olarak size şimdiden iyi tatiller ve hoş geldiniz diyoruz.