Larnaka Havalimanı

Larnaka Havaalanı, Kıbrıs'ın güneyinde bulunan ve en büyük havalimanlarındandır. Kıbrıs'ın güney kesiminde bulunan Larnaka  şehrine yakın bir konumda bulunur ve Kıbrıs adasının güneyine gelen yolcuların çoğunluğu bu alanı kullanmaktadır.

Larnaka Havaalanı, Larnaka şehir merkezinin yaklaşık 4 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Bu konumu, şehir merkezi ile havaalanı arasında kolay bir ulaşım sağlamaktadır. Larnaka  Havaalanı, modern ve iyi donanımlı bir terminal binasına sahiptir ve yolculara rahat ve etkili bir seyahat deneyimi sunmaktadır.

Larnaka Havaalanı, çeşitli iç hatlar ve uluslararası uçuşlar için hizmet vermektedir. Bir çok havayolu şirketi, Larnaka Havaalanı'ndan düzenli seferler düzenlemektedir ve bu sayede yolculara geniş bir uçuş ağı sunulmaktadır. Havaalanında duty-free mağazaları, restoranlar, kafeler ve diğer yolcu hizmetleri mevcuttur.

Larnaka Havalimanı'ndan Kuzey Kıbrıs'a sınır geçişi

Güney Kıbrıs Rum Kesimi sınırları içerisinde bulunan Larnaka Havalimanı'ndan Kuzey Kıbrıs yönüne geçmek istediğinizde Kuzey Kıbrıs ve Güney Kıbrıs arasındaki sınırdan geçiş yapmanız gerekeceğinden, bu geçişlerde bazı bekleme süreleri yaşanabilir. Güney ve Kuzey arasında geçiş yapabilmek için Avrupa vatandaşı olmanız ya da KKTC Kimlik Kartı’na sahip olmanız gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının güney ve kuzey arasında geçiş yapılmasına izin verilmemektedir.

Larnaka Havalimanı'ndan Kuzey Kıbrıs'ın önemli turistik bölgelerinden Girne, Lefkoşa ve Gazimağusa'ya ulaşım

Larnaka Havalimanı’ndan Lefkoşa'ya, Gazimağusa’ya ya da Girne’ye kısacası Kıbrıs'ın kuzeyine ulaşım sadece taksi veya kiralık araç ile mümkündür. Özel araç kiralayabilir, taksi veya özel transfer hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca, Larnaka Havaalanı'ndan düzenli otobüs seferlerinin sadece adanın güneyine yapıldığını ve kuzeye herhangi bir otobüs seferi olmadığını unutmamalısınız.

Larnaka Havalimanı’ndan Girne’ye ulaşım

Kıbrıs'ın en gözde tatil bölgesi olan Girne ile Larnaka Havalimanı arası mesafe 70 km dir. Larnaka Havalimanı’ndan Girne’ye taksi ile transfer yaklaşık 1 saat sürmektedir ancak günün belirli saatlerinde geçiş kapılarında yoğunluk olmaktadır. Sabah iş saati ve mesai bitiminde yoğun trafik nedeniyle güney ve kuzey arasındaki geçiş noktalarındaki yoğunluk olmaktadır ve bu yoğunluk ise bu süreyi uzatabilmektedir.

Larnaka Havalimanı’ndan Lefkoşa’ya ulaşım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa’dan, Larnaka Havaalanı'na olan mesafe, yaklaşık olarak 55 kilometredir. Arabayla seyahat ederseniz, bu yolculuk yaklaşık olarak ortalama 1 saat sürmektedir ancak trafik koşulları ve sınıra geçiş prosedürleri gibi faktörler bu süreyi etkileyebilir.

Larnaka Havalimanı’ndan Gazimağusa’ya ulaşım

Larnaka Havalimanı’ndan Gazimağusa’ya uzaklık 60 km’dir, 1 saat mesafededir. Girne’ye ise mesafe 70 km’dir ve araç ile yolculuk yaklaşık 1 saattir. Girne ve Lefkoşa bölgelerine geçişte olduğu gibi Gazimağusa'ya geçişte de günün belirli saatlerinde geçiş kapılarında yoğunluk meydana gelebilmekte ve özellikle sabah iş başı ve mesai sonu saatlerinde yoğun trafik nedeniyle güney ve kuzey arasındaki geçiş noktalarındaki yoğunluk olabilmektedir.

Larnaka Havalimanı’ndan İskele’ye ulaşım

Kıbrıs'ın en popüler tatil bölgelerinden biri olan İskele ile Larnaka Havaalanı arası uzaklık 70 kilometredir. Larnaka Havalimanı'ndan İskele'ye transfer süresi ortalama 1 saattir. Mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde oluşabilecek trafik yoğunluğu ve sınır kapısı geçişlerinde meydana gelebilecek gecikmeler İskele'ye gidişte de göz önünde bulundurulmalıdır.

Larnaka Havalimanı’ndan taksi ve araç kiralama ile ulaşım

Larnaka Havalimanı'ndan Kıbrıs otellerine taksi transfer hizmetimiz 7/24 mevcuttur. İster özel şoförlü ya da şoförsüz araç kiralamak için size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız. Web sitemizden doğrudan online rezervasyon yaparak, erken rezervasyon fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Her türlü Kıbrıs içi ulaşım sorularınız için iletişim formumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Türkiye'den gelecek misafirler için hatırlatmak isterizki araç kiralamak için mutlaka ehliyetiniz yanınızda olmalıdır. QR kodlu e-devlet dökümanı KKTC’de geçersizdir. Türkiye Cumhuriyeti Kimliği ile birleştirilmiş ehliyet KKTC’de TC kimlik kartını okuyacak bir sistem olmadığından fiziksel ehliyetin taşınması mecburidir. Lütfen bu uyarıyı dikkate alınız.

Unutmayın, kiralık aracınızı Ercan Havalimanı'ndan alabilir ve adadan ayrılırken yine Ercan Havalimanı'nda bırakabilirsiniz.  Ayrıca daha konforlu bir tatil için şoförlü araçta kiralayabilirsiniz.

Transfer, kiralık araç ve size özel tur hizmetleri için bizimle iletişime geçin, Kıbrıs tatilinizi sizin için konforlu hale getirelim!

Kyrenia Car Rental’ı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, size şimdiden iyi tatiller dileriz.